Вітаємо Вас, Гість!
Субота, 18.05.2024, 15:37
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

ДІЯЛЬНІСТЬ "ПРОСВІТИ" [5]
НОВИНИ ВИДАВНИЦТВА [18]
Що відбувається у херсонській філії видавництва "Просвіта". Анонси нових книжок.
ОНОВЛЕННЯ ПОРТАЛУ [7]
КОНКУРСИ, ФЕСТИВАЛІ... [22]
Увага! Важлива інформація для творчих людей.
ІНШІ НОВИНИ [8]

Наше опитування

Ваші відповіді допоможуть нам покращити сайт.
Дякуємо!

Чи хотіли б Ви опублікувати свій твір на нашому порталі?
Всього відповідей: 18

Висловити власну думку з приводу того чи іншого опитування Ви можете на нашому форумі.

Теги

...і про погоду:

Погода від Метеонова по Херсону

Архів записів

Календар

«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Форма входу

Пошук

Пошукаємо...

Важливо!

У Херсоні!

Оперативна поліграфія у Херсоні. Бланки, листівки. Друк книг. Різографія, тиражування

Нова фраза

Цікава фраза з сайту
"Нові сучасні афоризми"

...

Наш портал:

,
Цифри:
PR-CY.ru
За якістю - золотий:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Херсонский ТОП
free countersНариси з історії Бериславщини. Вип. 4 -52 - Лист Сталіну

1 << 2 << 3 << ... 49 << 50 << 51 << Читати спочатку

Було й таке!


“НАШОМУ ЯСНОМУ СОНЦЕВІ…”

Линуть роки. Усе забувається. Усе минає. Окрім того, що написано. Його, як відомо, не вирубаєш і сокирою.
Нижче наводиться повний текст звернення наших земляків і попередників — учасників урочистих зборів трудящих Бериславщини до товариша Сталіна. Обійдемося без коментарів. Кожному часу — свій документ.

“МОСКВА, КРЕМЛЬ
ВЕРХОВНОМУ ГОЛОВНОКОМАНДУЮЧОМУ
МАРШАЛОВІ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ
ТОВАРИШЕВІ СТАЛІНУ

Сьогодні, 11 березня 1945 року, ми, трудящі Бериславського района, Херсонської області відмічаємо знаменну дату — роковину визволення нашого рідного міста від проклятих німецько-фашистських загарбників.

Дорогий Йосиф Віссаріонович!

Пройшов рік, як над нашою Бериславщиною, над колгоспними нивами знову майорять червоні прапори. Зійшло ясне сонце і замінило страшну темну німецьку ніч.
Відмічаючи цю славну дату, як велике свято, ми перш за все, звертаємося до Вас, наше ясне сонце, наш світ, наш Йосиф Віссаріонович і шлемо перше слово безмежної любові і відданості Вам, своєму рідному батькові, другу і вчителеві.
Ще раз від усього серця дякуємо Вам, товариш Сталін, і Червоній Армії, за визволення нас і дітей наших від проклятої німецької панщини.
Велике спасибі і сердечний привіт ми посилаємо сьогодні нашому старшому братові — російському народові, який подав нам братерську руку допомоги у тяжкі дні німецької кабали і тепер — в дні відбудування нашого господарства, зруйнованого німцями.
Ми не помітили, як минув рік на визволеній землі, в вільній праці на самих себе, Вітчизну любиму.
Ваші, дорогий наш батько, мудрі слова, Ваші накази, про все нові і нові перемоги Червоної Армії надають нам нових сил і вдохновляють нас на нові трудові подвиги.
Завіряємо Вас, дорогий Йосиф Віссаріонович, і даєм слово, що ми, трудящі Бериславщини, виконаємо до кінця свій патріотичний обов’язок перед любимою Батьківщиною і прикладемо усіх зусиль, щоб виростити в 1945 р. високий сталінський врожай, щоб вернути минулу славу Батьківщини, щоб своєю працею помножити перемоги нашої країни.
Ми твердо впевнені, що недалеко день повної і остаточної перемоги над ненависним ворогом, історичний день високого народного піднесення в честь Червоної Армії, в честь славного полководця великої Вітчизняної війни товариша Сталіна!
Готуючись до цього радісного дня, ми, трудящі Бериславщини, віддамо всі свої сили, щоб дати нашій Батьківщині і фронту ще більше хліба і сировини для промисловості.
Хай живе наша велика Батьківщина!
Хай живуть сталінські чудо-богатирі, воїни героїчної Червоної Армії!
Хай живе наш мудрий полководець, наш любимий батько, рідний Сталін!”

(„Соціалістична перемога” від 11 березня 1945 р.)


НОСТАЛЬГІЯ

Чимало хто з благоговінням і досі згадує про сталінські часи. Мовляв, які порядки були, як працювали усі — віддано, щиро, як множили багатства і процвітання могутнього Союзу. На цю тему уже писано-переписано. Правда уже сказана. Хоча можна й сперечатися. А можна і посміятися.
Бериславська районна газета „Соціалістична перемога” регулярно друкувала матеріали про великі справи, що діялися тоді у районі. Наприклад, якийсь М.Нагорний повідомляв читачів, що
“Винищують комарів
Хорошо працює боніфікатор колгоспу „Червоний металіст” т.Щербак Н.П. Вона систематично відвідує будинки колгоспників, щоб знайти в них замерлих комарів і знищити їх. Проглянувши 289 приміщень, т.Щербак знищила в них 1383 комара.
Також енергійно винищує комарів комсомолка колгоспу ім.Кірова Таня Голівець, яка знищила 438 комарів.
А от в радгоспах ім.Калініна, „11 п’ятирічки” зовсім не ведеться боротьба з комарами, бо боніфікатори Горбань К. і Литвиненко не виконують своїх завдань. В колгоспі ж „Пам’ять Ілліча” боніфікатора взагалі не виділили. Слід серйозніше ставитися до справи винищення комарів тому, що чим більше буде їх винищено тепер, тим менше їх буде влітку, а значить — менше буде захворювань на малярію”.

(„Соціалістична перемога” від 13 березня 1945 р.)

Прочитавши таке, найостанніший скептик тепер мусить погодитися, що „учёт и контроль” за недавніх часів був поставлений на широку ногу. Жодних сумнівів, що тодішні малярійні комарі були розносчиками небезпечної хвороби. Одного тільки не збагнути — як і хто рахував тих клятих комарів, їх „трупи”? Як і хто контролював результати? Адже розібратися з комарами було тоді набагато важче, аніж з „ворогами народу”.

Читати далі >> 53 >> 54 >> 55 ... >> 58 >> 59 >> 60