Вітаємо Вас, Гість!
Понеділок, 29.04.2024, 08:33
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

ДІЯЛЬНІСТЬ "ПРОСВІТИ" [5]
НОВИНИ ВИДАВНИЦТВА [18]
Що відбувається у херсонській філії видавництва "Просвіта". Анонси нових книжок.
ОНОВЛЕННЯ ПОРТАЛУ [7]
КОНКУРСИ, ФЕСТИВАЛІ... [22]
Увага! Важлива інформація для творчих людей.
ІНШІ НОВИНИ [8]

Наше опитування

Ваші відповіді допоможуть нам покращити сайт.
Дякуємо!

Як Ви потрапили на наш портал?
Всього відповідей: 59

Висловити власну думку з приводу того чи іншого опитування Ви можете на нашому форумі.

Теги

...і про погоду:

Погода від Метеонова по Херсону

Архів записів

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Форма входу

Пошук

Пошукаємо...

Важливо!

У Херсоні!

Оперативна поліграфія у Херсоні. Бланки, листівки. Друк книг. Різографія, тиражування

Нова фраза

Цікава фраза з сайту
"Нові сучасні афоризми"

...

Наш портал:

,
Цифри:
PR-CY.ru
За якістю - золотий:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Херсонский ТОП
free counters



Вісник Таврійської фундації. Випуск 7 -43

1 << 2 << 3 << ... 40 << 41 << 42 << Читати спочатку

Микола Дупляк

Появився ювілейний альманах УНС

Приписуючи собі звання найбільшої української твердині за океаном, Український Народний Союз зробив чимало корисного для добра української спільноти в Америці й Канаді. Одним із корисних і добрих діл нашої найстарішої заокеанської установи було кожнорічне публікування добре оформлених і потрібних читачам aльманахів УНС. Значення цих книжкових збірок-річників, особливо в часі поневолення Українського Народу, безперечно, було великим. Це ж бо наш Народний Союз у міру своїх спроможностей і можливостей своїми публікаціями виконував маленьку частину тих обов’язків, що їх повинна б виконувати дбайлива вільна держава супрoти своїх громадян і супроти своєї діяспори.
Колоніяльні уряди підневільної України не були зацікавлені в розвитку української культури й науки. Вони виконували доручення Москви на знищення української мови та української нації в цілому. І публікований Народним Союзом щоденник (тепер тижневик) «Свобода», і «The Ukrainian Weekly» та інші публікації, в тому числі й щорічні альманахи захищали українське слово, українську правду та добре ім’я українця у світі. У цьому й їхня важливість для всіх українців, для нашої культури.
Дуже приємно, що в роки усамостійнення України УНС продовжує сповняти свою історичну місію м. ін. і своїми публікаціями. Вони дуже корисні, їх треба підтримувати, треба їх читати.
Перед нами «Альманах УНС 2010». Це ж бо соте розкішне ювілейне число річника (!). Цьогоріч книжка вийшла у в-ві «Свобода» під редакцією Петра Часта на 272 сторінках друку. На м’якій кольоровій обкладинці проєкту Еріки і Степана Слуцьких, до української книжки всміхається радісне личко дівчинки-україночки Калинки Волошин – учениці Школи Українознавства в Нью-Йорку. В художній композиції обкладинки використано також такі слова Тараса Шевченка:
Ну, що б, здавалося, слова?!
Слова та голос –
більш нічого!
А серце б’ється, ожива,
як їх почує!... Знать, од Бога
І голос той, і ті слова
Ідуть меж люде!...
Наведена цитата дуже на часі і дуже на місці. Вона немов передає турботу сучaсного українця про свою Батьківщину, про свою рідну мову та небезпеку для неї напередодні президентських виборів в Україні. Відомо ж бо, що кандидат на найвищий пост в Українській Державі (Віктор Янукович) офіційно заявляв про підтримку російської мови в Україні, про надання їй прав другої державної, а це означає дальшу русифікацію України та дальше нищення культури та мови її народу. Перед нами президент, який деклярує свої послуги чужій державі, а не нашій. Жах та й годі!
Саме з огляду на велику небезпеку для української мови, для українства, для вільної Української Держави; з огляду на оправдану турботу свідомих українців з цього приводу, чи не третину цьогорічного «Альманаху УНС» присвячено, як пише в супровідному листі головний редактор «Свободи» і «The Ukrainian Weekly» Рома Гадзевич, українській мові та її винятковому значенню в житті нашого народу, в його національному самоутвердженні.
У цьому ж розділі («Мова – душа народу») знаходимо дуже важливі та інформативні статті, розраховані на масового читача, а саме: Галина Лозко – «Початки рідної мови та писемности»; Лариса Масенко – «Соціяльна стратифікація нашої мови»; Олександер Скопенко – «Неминучість двомовности – це міт»; Олександер Пономарів – «Нашій мові потрібен власний правопис»; Ірина Фаріон – «Чи мова є товаром?»; Вадим Ростов – «Неслов’янська Росія»; «З документів недоброго часу». У названих статтях читач знайде багато актуального, цікавого й переконливого.
Окрім розділу про мову, до книжки увійшли інші цікаві матеріяли, поділені на такі розділи, як: «Незабутні сторінки історії», «Політика: від фактів до висновків», «Ювілеї (світлі і сумні)», «Cторінки майбутніх книжок», «Мандрівками по рідній землі». У кожному розділі вагомий своїм змістом матеріял, а разом в альманаху читач знайде багато повчального, розумного та приємного читати.
«Свобода» розіслала «Альманах УНС 2010» усім своїм передплатникам. Надіймось, що ніхто не поскупиться заплатити за нього 15 долярів. Одначе, було б вельми корисно, щоб цей альманах потрапив до бібліотек України, щоб його читали всі українці, навіть ті, які свідомо чи несвідомо допомогли Януковичеві перемогти на виборах.
«Альманах УНС» заслуговує на «Многая літа!», на багато ювілеїв, що перед ним, a наша заокеанська твердиня українства – на підтримку.


Читати далі >> 44