Щира молитва Пошли нам, Боже, На Україну Небо погоже, Сонячну днину. Мамам і татам Ростем на зміну. Пошли нам, Боже, Благословіння.
За тебе горою стояти
Чисте небо ясніє згори. На ланах — колоски золотаві. Синьо-жовті цвітуть прапори На просторах моєї держави. Дорога Україно моя! Щодень божий у будні і свята Твоє славити буду ім’я І за тебе горою стояти.
Полетіли журавлі
Журавлі за синій обрій попливли Із собою тепле літо понесли. А коли зникали в далині, Прощавання прокурликали мені. Ой, журавлики, журавлики мої, В рідні повертайтеся краї. За далекими морями чужина, Не замінить батьківщину вам вона. Повертайтеся раненько навесні, Привітання прокурликайте мені.
Пригода в музеї
У мальовничім сквері На березі крутім Стоїть, відкривши двері, Для нас музейний дім. Відкривши навстіж браму, З принадами всіма, Постала перед нами Історія сама. Вона, здається, дивиться З усіх кутків, з полиць… Яке ж бо справді диво це І скільки таємниць! Усе тут погляд вабить, Усе цікавить нас, Але один нахаба Підводить цілий клас. — Знайшли, чим дивуватись, — Зухвало він гука. — Старі граблі, лопати Не варті й п’ятака. Усяке залізяччя, Що сховане ось тут, Згодилося б хіба що Віддать в металобрухт. А взяти ці медалі, Значки та ордени… І тут слова зухвалі Гул грізний зупинив. З усіх музейних закутів Почулося за мить: — Хто сміє тут патякати, Хто сміє нас ганьбить? Колись і ми при ділі Гарячому були, Та людям свої сили Залізні віддали. Тож мусить кожен знати: Немає нам ціни, Музейним експонатам — Речам старовини. Як знову уляглася Музейна тишина, Суворою здалася Тепер чомусь вона. Нам прикро стало й соромно: Нечема й лоботряс Перед лицем історії Хотів зганьбити нас. І ми сказали тут йому Рішуче, як і слід: “Невігласа в наступний Не візьмемо похід”.
Тобі, матусе
Я для тебе вмілими руками Буду все робити залюбки: Золотими вишию нитками Сонце і пшеничні колоски. Гай зелений, ніжні квіти в лузі, Навіть соловейкові пісні Для своєї любої матусі Вишию на білім полотні. Нашу річку вишию, лілеї І стрункі тополі край села… Хочу, щоб в матусеньки моєї Посмішка щаслива розцвіла.
*** Наварила борщику матуся. Хвалить тато справжню смакоту. Готувати так і я навчуся, Ось нехай ще трішки підросту.
Мамин портрет Я портрет своєї мами Малювала олівцями. Він тепер висить в кімнаті, Посміхається до тата.
Хатка для синички
Слова Анатолія Анастасьєва Музика Володимира Лепешка Помірно. Розповідно Дошка, цвяхи, молоток І, звичайно, пилка — Під рукою все було В хлопчика Данилка. Тож узявся залюбки Він за добре діло, Різав дошку і гвіздки Забивав уміло. А коли чогось не знав, Підказував татко. І Данилко змайстрував Для синички хатку. Похвалив дідусь Панас Малого онука. Каже: “Будеш ти у нас Майстром на всі руки”. Думку схвалюють таку Мама і сестричка… Новосілля у садку Справляє синичка.
Хвальки
Каже Вова: — У ставку Спіймав рибу о-о-та-ку! — Розставляє дві руки, — Розступіться, малюки. — Може бути, — каже Вася, — Риба справді — ого-го! В мене ж сом з гачка зірвався, Втричі більший за твого. Посміхнувсь Денис чомусь: — Сперечатись не берусь Та скажу я вам обом, Що то зовсім був не сом. Новину я чув таку: Риба-кит живе в ставку. — Ні, — озвався хлопчик Ваня, — В дитсадку в нас кожен зна: Кит у морі-океані, Де велика глибина. А в ставку на мілині Піскарі живуть дрібні. Вася, Вова і Денис Опустили очі вниз. Що вони лише хвальки, Зрозуміли малюки.
Мерщій на вулицю Грає грудень у дуду: — Я з морозами іду. Ну ж бо, любі малюки, Одягайте кожушки І на вулицю — мерщій. Там веселий сніговій Буде також залюбки З вами гратись у сніжки.
Залежались ковзани
Слова Анатолія Анастасьєва Музика Володимира Лепешка Помірно. Розповідно. В мене нові ковзани, У кутку лежать вони, Бо у нас така зима — Льоду геть ніде нема. Тепловій з Дідом Морозом Переплутали прогнози. І тепер чекати слід, Щоб прийшов до тями Дід. Хай скоріше бородань Свій обов’язок згада: У полях насипле снігу, Закує ставок у кригу. Ось тоді вже я із схову Ковзани дістану нові. І за мною у ту мить Тільки вітер засвистить.
Зліпили бабусю
Слова Анатолія Анастасьєва Музика Володимира Лепешка Помірно. Розповідно. Я не буду лежибока, Піднімуся вранці-рано, Привітаю з Новим роком Дідуся свого Степана. В дідуся умілі руки, Майстер він у нас чудовий. Молотком лише постука — І санчата вже, як нові. Випав сніг пухнастий вчора, Хутко ми взялись за справу. І зліпили серед двору Снігову бабусю Клаву. Ніс з морквини, сік малини Рум’яніє на щоці. Не бабуся, а картина, Ще й з цукеркою в руці. Я дивлюсь — не надивлюся: Як жива, стоїть бабуся.
Три сини-веселуни
Слова Анатолія Анастасьєва Музика Володимира Лепешка Помірно. Розповідно. У веселої Весни Три сини-веселуни. Йдуть слідком один за одним Нерозлучні братани. Крізь зимову каламуть Проклада матусі путь Старший син, його зазвичай Люди Березнем зовуть. Від долин до верховин Весь у квітах другий син. І за це на Україні Здавна Квітнем зветься він. Над роздоллям буйних трав В небі перший грім заграв. Син молодший розповився Травнем люд його назвав. Заясніла далина — Йде до нас Весна-Красна, Разом з нею — три сини, Три сини-веселуни.
Я водички не боюсь
Слова Анатолія Анастасьєва Музика Володимира Лепешка Помірно. Розповідно. Умиватися і руки Мити з милом повсякчас Малолітнього онука Приучив дідусь Панас. — Відтепер, — радіє Боря, — Я водички не боюсь. І за це мене до моря Візьме влітку мій дідусь. В море вийдемо на яхті, Курс візьмемо на маяк. Я стоятиму на вахті, Як справжнісінький моряк.
Помічниця
До бабусі на грядки Поспіша Оленка. І дарма, що грабельки У неї маленькі. Добра посмішка цвіте В дідуся у вусах: “Помічницею росте Онучка в бабусі”.
Стану капітаном
Слова Анатолія Анастасьєва Музика Володимира Лепешка Помірно. Впевнено Я ще трохи підросту, Стану капітаном. Субмарину поведу Морем-океаном. Будуть заздрити мені Хлопчики й дівчата, Як в підводному човні Припливу на свято. Привезу для малюків Прямо з дна морського Двох колючих їжаків, Краба й восьминога.
Маляткова колисанка
Спи, моє любе малятко, Вечір на землю вже ліг, І повкладалися спатки Гномики в ліжках своїх. Спить чарівна білосніжка, Тиша довколо німа. Хатка на курячих ніжках В темній діброві дріма. Місяць заглянув у шибку І крадькома крізь вікно Сипле в акваріум рибкам Зоряне жовте пшоно.
Всі при ділі В полі трудиться мій тато, Обробля свої лани. Збіжжя всякого багато Він збирає восени. А дідусь мій у млині — Любо подивиться — Намолов тобі й мені Борошна з пшениці. Моя мама у пекарні Калачі смачні та гарні З дідусевої муки Випікає залюбки. Вся родина в нас при ділі. Я також росту умілим. Дідусеві, мамі й тату Буду скоро помагати.
Місяцям веселий лік Дід Мороз веде за руку До малят свого онука. Місяцям веселий лік Починає Новий рік. Підрум’янив Січень щічки, У Сергійка і в Марічки. Заходилися малята Сніг на ґанку вимітати. Річка кригою закута — Постарався добре Лютий. Стану я на ковзани — Ну ж бо, спробуй, дожени! Відзначаємо сьогодні Славне свято міжнародне. Звідусіль надходять мамі Березневі телеграми. Сонцем лагідним зігрітий Розповився красень Квітень, Заквітчав усе довкола, Загули у квітах бджоли. День немерхнучої слави Нам приніс зелений Травень Квіти йдемо покладати Невідомому солдату. Червень — перший місяць літа. Стигнуть вишні соковиті. Їдемо на дачу з татом Стиглі ягоди збирати. Місяць Липень — отже скоро Вирушаємо до моря. Хвилі будуть нас гойдати І здоров’я гартувати. Ходить Серпень рідним краєм, Заклопотаний врожаєм. Подивіться — не дарма Він серпа в руці трима. Свято першого дзвінка Всіх школяриків склика. Кличе Вересень до знань Приступати без вагань. Поле, небо, сад і став Жовтень перефарбував Для осінньої пори У багряні кольори. Теплу ковдру для звірят Стелить в лісі Листопад. Підготуємося й ми До суворої зими. Грудень місяць на порі — Весело у нас в дворі. Скільки тут дзвінкого сміху! Бабу ліпимо із снігу.
Збудуться мрії твої Спи, мій синочку, засни, Ходять під вікнами сни. Мрії казкові чудові Діткам дарують вони. У загадкові світи Люди проклали мости — Зіркою в небі сія Доля щаслива твоя. А як прилинуть у сни Рідні таврійські лани, Збудуться мрії твої Про золоті врожаї. Ніч оповила степи. Сонні повічки склепи — Рідна матуся з тобою. Спи, мій горобчику, спи…
Бабушкин рецепт беляшей и другие кулинарные рецепты.
Завантажити zip-архів книги (*.doc): http://prosvilib.at.ua/books/anastasiev/mrii/zbudutsa.zip |