Вітаємо Вас, Гість!
Четвер, 18.04.2024, 14:52
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Наш практикум [7]
Статті з практичними порадами для авторів щодо роботи з видавництвами взагалі, та нашим зокрема.

Наше опитування

Ваші відповіді допоможуть нам покращити сайт.
Дякуємо!

Як Ви потрапили на наш портал?
Всього відповідей: 59

Висловити власну думку з приводу того чи іншого опитування Ви можете на нашому форумі.

Теги

...і про погоду:

Погода від Метеонова по Херсону

Форма входу

Пошук

Пошукаємо...

Важливо!

У Херсоні!

Оперативна поліграфія у Херсоні. Бланки, листівки. Друк книг. Різографія, тиражування

Нова фраза

Цікава фраза з сайту
"Нові сучасні афоризми"

...

Наш портал:

,
Цифри:
PR-CY.ru
За якістю - золотий:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Херсонский ТОП
free countersБібліотечка

Головна » Книги » Стане у пригоді » Наш практикум

Як надрукувати книжку?

У цьому уроці нашого Практикуму розглянемо питання, що часто зустрічається: Як видати? Як надрукувати книжку - хоча б власним коштом?

Звичайно, зараз є великі видавництва (у Києві, Харкові, Львові), які беруть рукописи письменників для видання. Але там доста нюансів. Головний нюанс наразі - звичайно ж, фінансова криза. В умовах цієї фінансової кризи видавництва намагаються брати в роботу тільки абсолютно "залізні" рукописи – тобто такі, в яких вони точно впевнені, що легко продадуть наклад і потім навіть його додрукують і ще раз продадуть. Але в такі видавництва в кожному разі пробитися починаючому письменникові (а іноді й непочатківцеві) досить нелегко. Для цього треба мати неабияку пробивну силу та везіння.

Але видати свою книгу, пощупати її корінець, погортати сторінки, побачити текст надрукованим, потім дарувати друзям - дуже важливо для деяких людей (і я їх чудово розумію!).

Який же вихід? Зараз (саме в умовах ринкової економіки - на відміну від радянської планової соціалістичної) можна легко надрукувати свою книгу власним коштом. Або знайти спонсорів. До речі, у нашій практиці бувало, що люди знаходили собі спонсорів. Іноді письменникам допомагають районні ради, управління культури...

Тож, припустимо, що у вас є певна сума грошей на видання вашої книжки.

Отже, розглянемо кілька шляхів.

1) Ви звернулися в кілька великих видавництв у вашому місті, навіть тих, які видають книги коштом авторів. Вас, скоріше за все, сильно "порадували" ціни. Як правило, серйозні видавництва беруться за видання накладу від 1000 штук. У принципі, цілком зрозуміло, чому. Тому що додрукова підготовка вимагає дійсно багато зусиль професіоналів: редактора, коректора, верстальника, художника... І тільки потім іде безпосередньо друк, а далі - ще й післядрукові роботи. У результаті ціна видання... гм... м'яко кажучи, зашкалює.

2) Можна звернутися до місцевого видавництва "Просвіта". Іноді вони можуть допомогти починаючим авторам. Так, як допомагає іноді наша місцева "Просвіта". Іноді "Просвіта" видає альманахи, літературні збірки - і в такий спосіб можна надрукувати якісь невеликі твори (оповідання, новели, вірші). Але "Просвіті" зараз теж нелегко…

3) Якщо не допомогли попередні способи. Шукайте у своєму місті (обласному центрі) фірму оперативної поліграфії, в якій є різограф і яка займається друком книг. У таких фірмах наклад, як правило, становить від 100 штук. І коштує набагато доступніше, ніж у "справжньому” великому видавництві.А тепер кілька важливих порад щодо вибору такої фірми (якщо Ви живете далеко від Херсона, звичайно):

А) Дивіться в першу чергу не на ціну (вона може трошки відрізнятися в той або інший бік), а на вже видані, надруковані книги. Чим більше видань зможе показати менеджер, - тим краще. Це свідчення того, що вони справді професіонали. Тож менше буде всяких незрозумілостей та складностей.

Б) Наклад. У Херсоні ми рекомендуємо друкувати від 150 штук. Хоча, як правило, автори друкують 100 штук. Просто з досвіду ми знаємо, що наклад у 100 примірників - у автора дуже швидко розбігається, розходиться, розлітається. Навіть іноді доводиться додруковувати - ще 100 штук. Додрукування обходиться дешевше, ніж видання двох різних книжок, але дорожче, ніж друк за один раз 200 штук. Тож враховуйте це.

В) Попередньо вирішіть, чи потрібний вам ISBN - тобто Міжнародний Стандартний Книжковий Номер. Визначитися вам допоможе ось ця стаття. Цілком можливо, що якщо ви не знаєте, що це таке, і якщо ви друкуєте книжку для власного задоволення та друзів, - то вам він не потрібний. Але якщо після прочитання статті про ISBN ви зрозуміли, що вам дуже потрібний цей номер, то довідайтеся в менеджера, чи зможуть вони надати його виданню.

Г) Почитайте інші уроки нашого Практикуму - там є ще багато цікавих та важливих моментів у галузі співробітництва письменника та видавництва.

Д) Уточніть у менеджера - чи зберігають вони електронний макет і чи можуть віддати його вам після друку. Наскільки нам відомо, у нас у Херсоні тільки ми зберігаємо електронні макети виданих книг.Крім того, у нас є ще одна цікава пропозиція для гарних авторів. А саме: багато цікавих і важливих книг ми розміщуємо у Бібліотечці нашого порталу - але, звичайно, тільки з дозволу автора. Це своєрідна пропаганда творчості письменника. Багато авторів це розуміють й із задоволенням погоджуються. Адже наклад у 100 і навіть 200 примірників - це, звичайно ж, мізер і сльози. А на наш портал щодня приходить більше ста чоловік. І деякі твори, особливо дитячі вірші, на Порталі знаходили київські журнали, виходили на авторів із проханням надрукувати їхні вірші у своїх періодичних виданнях і ... навіть платили авторам за це певний гонорар. :)

Зауважте, що цього не роблять не тільки в жодному видавництві Херсона... В інших областях таке теж можна знайти дуже й дуже рідко. Така послуга, звичайно ж, безкоштовна! Від автора потрібний тільки дозвіл. Це просте доповнення до видання.

Треба відзначити, що ми робимо це на чистому ентузіазмі. Адже це - українська культура! Вона є. Вона живе. Людям треба це бачити, читати, знати.

Шановні Автори! Ваша творчість потрібна Україні. Тож пишіть і видавайтеся!Отже, загальний висновок зі статті: зараз найпростіший, найлегший і найдоступніший спосіб уперше видати свою книжку - це надрукувати її у фірмі оперативної поліграфії, на різографі, невеликим накладом, власним коштом.


До речі. Якщо ви хочете надрукувати книжку власним коштом і живете десь на півдні України, то спочатку зверніться ось сюди.
Категорія: Наш практикум | Додав: DivaDii (25.04.2011)
Переглядів: 5666 | Коментарі: 4 | Теги: як видати книгу, як надрукувати книгу, друк книг, видання книг | Рейтинг: 3.0/3
Всього коментарів: 4
1 LinaS  
0
Ця стаття - справжнє приниження для будь-якого нормального автора.

2 DivaDii  
0
Нічого подібного!
У сучасній економічній ситуації - це один з виходів - у тому числі, для "нормальних авторів". Особливо, коли виходить їхня перша книжка. Таким чином видав дві свої перші книжки відомий український фантаст Тимур Литовченко. Він сам про це розповідав.
Тож багато "нормальних авторів" не вбачають у початку з друку власним коштом нічого страшного.

А почитайте тут, у нашій Бібліотечці початок роману "Алессандро и Анжелика" молодого автора Антона Кривньова. Цей роман у 2009 році у Дніпропетровську став "Книгою року". А видавався... - так-так, саме власним коштом.

А я ще знаю історію дууууже великого, навіть видатного автора (хоча приклад і не з української літератури). Є такий російськомовний письменник Борис Крігер. Він родом з Росії. А зараз живе у Канаді. Письменник, філософ, поет, науковець тощо. Але він, на жаль, не настільки відомий, як того заслуговує. Бо живе у Канаді, у "глухому куті". І йому теж довелося кілька своїх книжок видавати власним коштом. Пошукайте інформацію про нього, його книжки в Інтернеті... Є багато шанувальників його творчості. Але...

І подібні приклади можна наводити ще досить багато.

А скажіть мені, будь ласка... от коли письменники заради видання книжок створюють собі видавництва (як брати Капранови, наприклад), ачи книгорозповсюджувальні мережі (як Марія Матіос) - то це "нормальні автори", чи так, "погуляти вийшли"? wink

Так отож!

3 Росс  
-1
"російськомовний письменник Борис Крігер" - це дуже не вдалий приклад, на цю людина витрачено масса коштів із рахунків ФСБ і в Канаді він живе "не просто так". Інколи диву даєшся, чим Ви, панове українці, думаєте?

4 DivaDii  
0
Шановний пане Росс!
Ваша думка залишилася абсолютно незрозумілою.
А саме: я не розумію, чому Бориса Крігера не можна навести в якості прикладу видатного письменника, який видавав свої книжки власним коштом.
Ви знаєте, яким чином Борис Крігер заробив свої гроші? Ви знаєте, чим займається його мультінаціональна корпорація? Ви знаєте, чим він зараз займається і куди витратив ціленну купу грошей?
Складається враження, що у Вас є доступ до рахунків ФСБ. Або Ви проводили їхній аудит. І Ви абсолютно точно знаєте і навіть можете довести, що саме ФСБ фінансувала видання книжок Бориса Крігера. О_о
Прийміть пораду. Вам із такими відомостями (і доказами! певна річ) необхідно звернутися до прокуратури. Нехай вони розберуться, за які кошти Борис Крігер видавав свої книжки в американському видавництві "Llumina Press". Бо якщо Ви точно знаєте і не повідомляєте у прокуратуру, то виходить - Ви співучасник злочину (чи то пак якоїсь темної "махінації"). А якщо це на рівні "бла-бла-бла" - то це наклеп. І теж карається по закону.

Мені чогось здається, що наразі у Росії наявний певний "передвиборчий синдром". І він проявляється навіть тут у нас.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]