Вітаємо Вас, Гість!
П`ятниця, 26.04.2024, 04:34
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

ДІЯЛЬНІСТЬ "ПРОСВІТИ" [5]
НОВИНИ ВИДАВНИЦТВА [18]
Що відбувається у херсонській філії видавництва "Просвіта". Анонси нових книжок.
ОНОВЛЕННЯ ПОРТАЛУ [7]
КОНКУРСИ, ФЕСТИВАЛІ... [22]
Увага! Важлива інформація для творчих людей.
ІНШІ НОВИНИ [8]

Наше опитування

Ваші відповіді допоможуть нам покращити сайт.
Дякуємо!

Чи отримали Ви корисну інформацію на нашому порталі?
Всього відповідей: 35

Висловити власну думку з приводу того чи іншого опитування Ви можете на нашому форумі.

Теги

...і про погоду:

Погода від Метеонова по Херсону

Архів записів

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Форма входу

Пошук

Пошукаємо...

Важливо!

У Херсоні!

Оперативна поліграфія у Херсоні. Бланки, листівки. Друк книг. Різографія, тиражування

Нова фраза

Цікава фраза з сайту
"Нові сучасні афоризми"

...

Наш портал:

,
Цифри:
PR-CY.ru
За якістю - золотий:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Херсонский ТОП
free counters



Бериславщина. Рік 1904 -3

1 << 2 << Читати спочатку

 

8(21) вересня:

БЕРИСЛАВ. Урожай зерна. З міської хроніки.

Результати урожаю виявилися, понад усі очікування, сприятливими, а місцями так і цілком гарними. Висока ціна на зерно - теж великий плюс для землероба. Натура зерна виявилася самої високої якості, оскільки під час збирання та обмолоту зерна не було жодного дощу. Остання обставина починає утім тривожити землеробів: земля перетворилася на камінь, паші немає, худоба голодує, а між тим уже прийшла пора для озимих посівів. Ще більше терплять судновласники, оскільки Дніпро внаслідок надмірної посухи геть обмілів і майже перестав бути судноплавним угору від Берислава. Товаро-пасажирські пароплави навіть і без вантажу не у змозі переходити перекати, покриті водою не більше 31/2 футів, і повсякчас стають на мілинах, втрачаючи рейси. Вантажів маса залежується на пристанях, і судновласники, замість щедрих баришів, несуть явні збитки внаслідок небувалого обміління колись багатоводного Дніпра. Хто не у збитках - так це візники, на долю котрих випало доставляти до пристаней і комор десятки мільйонів пудів зерна, та виноторговці, у яких пропивається добра половина цих заробітків. - У міських громадських справах повна тиша, оскільки улітку не буває думських засідань. У міських плавнях як і раніше не припиняється порубка і розкрадання міського лісу; хоча на охорону плавень дума асигнувала не мало коштів, але толку не вийшло ніякого... У сусідніх казенних плавнях уже заведені дубові гаї, а у нас розкрадаються безкарно і останні верби. - Одна з учительок парафіяльного училища захворіла важкою формою тифу і перевезена з училища до земської лікарні. Необхідно ретельно дезінфікувати формаліном приміщення училища задля уникнення розповсюдження зарази. - Капела В.І.Завадського, що дала у нас, на жаль, лише один концерт, доставила рідкісне естетичне задоволення як художнім виконанням хорових пісень, так рівно і серйозним змістом концерту".

 

19 вересня (2 жовтня):

„З 1 по 15 вересня у Качкарівці спостерігалося 9 випадків черевного тифу...".

 

БЕРИСЛАВ. Потреби єврейської громади. Незадоволені занадто скромною, аби не сказати сонливою діяльністю місцевого єврейського благодійного товариства виділилися у самостійне товариство під назвою „ремісничого" благодійного т-ва. Статут цього т-ва цілком списаний з нормального статуту; але справа не у мертвих літерах статуту, а у живому та енергійному ставленні до справи заправилів цього товариства, котрі зрозуміли задачі свого товариства дещо ширше та глибше, ніж їх зазвичай розуміють у благодійних товариствах, поставивши на перший план задоволення „освітніх" потреб дітей ремісників, з якою метою проектується відкриття „професійного училища" на кошти молодого товариства. Можна сподіватися, що ця симпатична ідея ремісників зустріне співчуття і матеріальну підтримку в усіх прошарках місцевого єврейського населення, що занадто індиферентно до цього часу ставилося до освітніх потреб своєї громади, до такого ступеню індиферентно, що у цьому відношенні відстали навіть від росіян, які усе ж таки жертвували десятки тисяч на влаштування училищ. За багатими людьми серед єврейської громади зупинки немає, потрібна лише ініціатива, потрібен інтелектуальний поштовх, і гроші на училище річкою поллються. Високі кам'яні стіни синагоги, що будується (за рахунком третьої) як би волають до праведного неба, аби воно навіяло заправителям нашої громади колись „обраного народу", що Єгова живе не у кам'яних палацах і храмах, а у живих, освічених світлом істинного знання, душах людських; і що, будуючи храм для молитов, не потрібно забувати і про ті храми знання, де научають не лише пізнавати істину, тобто Бога, але й молитися Йому справжньою, великою молитвою - добрими справами усього свого життя".

 

23 вересня (6 жовтня):

БЕРИСЛАВ. Корисне товариство. Можна привітати і побажати повного успіху новому нашому товариству взаємної допомоги на випадок смерті, заснованому на началах кооператизму. Засновники гарно зробили, що почали приймати ідеї кооперації саме з цього боку, з боку взаємної допомоги на випадок смерті, оскільки смерть, наприклад, годувальника сім'ї приносить із собою у незаможну сім'ю не лише моральні страждання, а й повне розорення і злидні, занадто відомі кожному, щоб про них розводитися. Допомога, у цей критичний момент, який переживається майже усякою сім'єю незаможних трудівників, бути може є єдиною по важливості моменту допомогою в усьому житті сім'ї, і тому нічого не можна було вигадати більш принадного для розуміння ідеї кооперації загалом, як організувати з першопочатку таке товариство взаємодопомоги, члени якого могли-б відразу досягнути своєї заповітної мрії: забезпечити свої сім'ї від гострих злиднів на випадок своєї смерті. Статутом Товариства ця мета цілком досягається і при тому у пристойних розмірах, сума яких коливається (при комплекті товариства у 500, наприкл., членів), дивлячись по розрядах (усього 3 розряди) і кількості членів кожного розряду, між 200 і 600 карбованцями (приблизно). Усе це так привабливо і важливо для кожного сім'янина, що можна бути упевненим, що у члени нового товариства поспішать записатися усі розважливі годувальники сімей. Днями уже відбулися перші організаційні збори членів, що обрали членів правління і ревізійну комісію. Від душі побажаємо широко розвернутися новому товариству кооперації і у недалекому майбутньому, не обмежуючись допомогою лише на випадок смерті, організувати на тих само розумних засадах взаємодопомоги кооперативні асоціації споживання, виробництва і дрібного (до 300 крб.) кредиту".

 

25 вересня (8 жовтня):

„П.[аном] херсонським губернатором отримана наступна телеграма від голови церковної ради колоній Шланґендорф та Мюльґаузендорф, пастора Ф.О.фон-Тьорне: „З нагоди святкування ювілею столітнього існування колоній Старошведської волості Мюльґаузендорф і Шланґендорф, церковна рада, від імені поселян цих колоній, має честь уклінно прохати ваше превосходительство піднести до ніг Його Імператорської Величності усепідданійші почуття безмежної любові та відданості і вдячності за виказані милості, любов та захист".

 

7(20) жовтня:

„На даний час повітовою земською управою видано сім'ям призваних на дійсну службу біля 7500 крб. ... задоволені клопотання про допомогу... по м.Бериславу - 56 сімейств на суму у 530 крб.".

 

16(29) жовтня:

Звіт про діяльність старошведського повітового попечительства „Червоного Хреста" за вересень 1904 р. Прибуток: членських внесків, рахуючи по 1 крб. з кожного члена - 34 крб., офіровано на користь „Червоного Хреста" у день столітнього ювілею існування колоній Мюльґаузендорф і Шланґендорф - 52 крб. 13 коп., офіровано поселянами гром. села Шланґендорф на сільському сході, на пропозицію учителя В.Іверта, прочитавши попередньо телеграму „Юґа" про наступальний рух росіян - 30 крб. 25 коп. Разом 116 крб. 48 коп. Видатки: відправлено до правління Херсонського товариства „Червоного Хреста" переказом поштою 116 крб. 8 коп., пересильних сплачено - 40 коп. Разом - 116 крб. 48 коп.

У засіданні від 10 жовтня, на пропозицію головуючого, пастора Ф.О. фон-Терне і його товариша патера с.Клостердорф А.А.Циммермана обрані: у секретарі, учитель с.Мюльґаузендорф О.І.Клейн, у збиральники доброчинних пожертв по селу Шланґендорф: Вільт, Буш і Пр.Ковальський, по селу Мюльґаузендорф Йог.Крауз та Фр.Бер, по селу Старошведське Адр. Гоас та С.Кнутас і по селу Клостердорф: у члени ревізійної комісії обрані поселяни Е.Мартин, Г.Герок, С.Гоас та Д.Таубергер".

 

21 жовтня (3 листопада):

„БЕРИСЛАВ. Подяка О.М.Куропаткіна

о.[тець] Микола Турчановський, священик бериславської Воскресенської церкви, зібрав між своїми парафіянами 2 тюка різної білизни для потреб нижніх чинів діючої армії на Далекому Сході і пожертву цю направив до пристава м.Берислава, який відправив цю пожертву 4 серпня. 12 жовтня на ім'я пристава отримана з Мукдена наступна телеграма: „Берислав. Приставу м.Берислава. Командувач армією дякує парафіянам Воскресенської церкви за пожертви. Трепов".

 

24 жовтня (6 листопада):

„У Бериславі та Березнегуватому Херсонського повіту закінчився прийом новобранців. З огляду на те, що набір у поточному році був посилений, а саме на 50 % більший, аніж у попередні роки, з православних забрані усі безпільгові, а з євреїв усі, хто користується пільгою другого розряду і частина першого розряду. Те саме явище спостерігається в інших місцях Херсонської губернії".

 

26 жовтня (8 листопада):

„У місті у нас отримано повідомлення про те, що бериславський землевласник Пономаренко убитий у потязі між Варшавою та Вільною".

 

27 жовтня (9 листопада):

БЕРИСЛАВ. Вітання думи міністру внутрішніх справ.

У вчорашньому думському засіданні, у порядку приватного обговорення, гласні одностайно ухвалили пропозицію міського голови Г.Й.Сулима і гласного А.І.Живодара надіслати новому міністру внутрішніх справ вітальну телеграму за виказане ним довір'я громадським силам. Тут-само було схвалено проект телеграми і уповноважений міський голова негайно її відправити. Ось текст телеграми:

„Петербурґ. Його сіятельству, пану міністру внутрішніх справ князю Святополку-Мирському. Гласні бериславської думи із захватом вітають ваше довір'я громадському самоврядуванню, вбачаючи у цьому, давно бажаному повороті курсу, зорю скорого відродження дорогої вітчизни на началах європейської громадськості. Хай буде благословенне ваше призначення. Міський голова Г.Сулим."

На телеграму гласних думи кн. Святополк-Мирський негайно телеграфував міському голові:

„Щиро дякую за вітання. Генерал-ад'ютант князь Святополк-Мирський".

 

3(16) листопада:

„Як нам повідомляють, відомий херсонцям великий землевласник К.Н.Пономаренко помер геройською смертю. Справа була такою. Прогулюючись пероном ст.[анції] Калкуни, варшавсько-петербурзької зал.[ізниці], він помітив, що дівчинка одного з залізничних робітників, що несла обід своєму таткові, переходить полотно залізниці, а у цей час мчиться прямо на неї кур'єрський потяг. К.Н. кинувся сам на полотно, аби схопити і винести нещасну, та було уже пізно: дівчинку потяг моментально переїхав, а К.Н. отримав сильний удар буфером у голову. Нещасний прожив усього 5 хвилин. Тіло небіжчика перевезене до Києва, де й поховано на Аскольдовій могилі. Покійному було біля 40 років".

 

12(25) листопада:

„Як нам повідомляють, з маєтку „Козацьке" кн.[язя] П.М.Трубецького відправлений на Далекий Схід 1 вагон (24 діж.) найкращого вина - виморозки. Вино це офіровано князем для роздавання хворим воїнам. З тієї ж економії службовцям відправлено: 70 т. цигарок, 200 пар теплих панчіх, багато рукавичок і валянків".

 

БЕРИСЛАВ. Поштові „порядки". Усе місто кричить: „караул!" з приводу цих воістину жахливих поштових порядків. Я уже вам телеграфував, що ми 4-й день сидимо без пошти; але ми й на 4-й день її не отримали, і лише увечері на 5-й день. І яка „свіжа" пошта! У четвер, 4 листопада, увечері ми мали були, як останню новину, читати недільний номер „Юґа" від 31 жовтня!.. і це після 5 днів абсолютної блокади... Дійсно, не отримуючи протягом 5-ти днів ніякої пошти, ми повністю відчували себе як в обложеній фортеці і могли гадати, що Херсон відрізаний від Берислава якоюсь ворожою силою. Після довідок виявилося, що цією ворожою силою були не японці і не англійці, а наші старі, доморощені „авось" та „либонь". Шлях між Херсоном та Бериславом як і раніше відкритий як для суходільного, так і для річкового пароплавного сполучення, але пошти цими шляхами до нас не возять, оскільки гадають, що авось бериславці не помруть, коли їхні листи та газети направити їм з Херсона не прямо на Берислав, а скажімо, для досліду, спочатку на Миколаїв, потім залізницею на Долгінцево, потім на Харків... ні, не варто на Харків, краще від Долгінцево на Нововоронцовку, а потім кіньми привезти цю саму пошту до Берислава з протилежного Херсону боку... Може бути бериславці й каховчани, отримавши таким незвичним шляхом свою пошту на 5-й день, понесуть збитки у комерційному й торговельному відношенні (у нас адже 2 банка, та у Каховці два де, завдяки пошті, були прострочені платежі за векселями та інш. у цьому роді) і будуть вважати ці милі поштові експерименти за знущання над їх громадянськими правами за зневагу до їх елементарних людських потреб, але... що йому Гекуба, і що Гекубі він! Цей незрівнянний план поштової деморалізації складений у затишному бюрократичному кабінеті людиною „20 числа", що ніколи видко у житті і не замислювалася про те, що пошта існує для населення, а не населення - для експериментів поштових чиновників. Але... пожартували, панове, треба й міру знати, а то це скандал на усю Європу, коли у Франції, наприкл., дізнаються, що лист з Парижа до Одеси йде 3 дні, а з Херсона до Берислава 5 днів! Сьогодні (7 листопада) ми отримали, після 3-и-денної дієти, знову таку-само пошту, цього разу направлену бути може через Персію, Індію і Москву: інакше як пояснити ту обставину, що одночасно нам привезли останні номери московської газети „Русскіє Вєдомості" від 3-го листопада і Херсонського „Юґа" лише від 2-го листопада!

За чутками бериславці й каховчани будуть скаржитися міністру, якщо це знущання поштової адміністрації над життєвими інтересами населення не буде припинене".

 

17(30) листопада:

БЕРИСЛАВ. Ще до поштових порядків. У доповнення до надісланої мною кореспонденції про поштові порядки, вірніше безпорядки, додам наступне: сьогодні (середа, 10 листопада) отримана херсонська пошта, серед якої виявився і номер „Юґа" від середи, 3-го листопада. Оскільки між Херсоном і Бериславом 70 верст, то значить пошта робила у середньому по 10 верст щодоби, тобто у 24 рази повільніше середньої кінської швидкості; але оскільки ґрунтові шляхи зараз справні, то пояснення такої незвичайної уповільненості пересування пошти криється у тому, що пошту з Херсона везли не прямим шляхом, а якимось обхідним, який не менш як у 24 рази довший прямого й рівняється (70х24) 1,680 верстам. Не говорячи вже про те, що такі поштові безпорядки близько зачіпають і матеріальні й духовні інтереси населення місць одного з жвавих районів півдня, питається: скільки уряд понесе збитків, переплачуючи за кожен лист, за кожну посилку, за доставляння кожного числа одеських і херсонських газет (до речі, одеські газети цього дня отрималися від того ж числа, що й „Юґ"), коли усе це треба везти від Херсона до Берислава протягом не 70, а 1,680 верст і протягом не 7 годин, а 7 діб?!".

 

19 листопада (2 грудня):

„Відомості про пожертви, що надійшли від різних осіб, у розпорядження херсонського дамського комітету із заготівлі для поранених та хворих воїнів білизни та інш. з 15 жовтня по 15 листопада 1904 р.

Надійшло від... землеробів єврейських колоній Ново-Берислав 40 крб., Львово 3 крб. 75 коп. ...".

 

23 листопада (6 грудня):

„Херсонське губернське земське зібрання.
(4-й день - 21 листопада).

... З приводу запровадження мініст.[ерством] шляхів сполучень чотирьох безкоштовних розведень Бериславського мосту і зниження такси за надурочне розведення, зібрання погодилося з пропозицією управи і зробило наступну постанову:

1) Установлення, згідно пропозиції міністерства шляхів сполучень, чотирьох безкоштовних розведень на Бериславському наплавному мосту і зменшення такси зборів за розведення мосту для пропускання суден визнати обтяжуючим для губернського земства, оскільки утримання бериславської переправи, що слугує для потреб двох губерній, не буде тоді окупатися, і Херсонському земству доведеться приплачувати із своїх коштів значні суми, і

2) у випадку ж коли урядом буде запропоновано, на відміну Височайше затвердженої угоди про передання бериславської переправи Херсонському земству від 8 липня 1880 року, встановити чотири безоплатні розведення і знизити таксу, уповноважити управу подати клопотання про зворотне прийняття переправи у відання уряду".

 

25 листопада (8 грудня):

„До Херсонської повітової земської управи, з нагоди війни з Японією, надійшли грошові пожертви, зібрані за підписними листами місцевого управління Червоного Хреста учителями й учительками земських шкіл:

... З с.Качкарівки, 19 квітня, 22 крб. 50 коп. - учит. Єгоровим.

З с. Мелового, 13 березня, 127 крб., - учит. Волчановським.

З с. Козацького, 22 березня, 32 крб. 01 коп., - учит-кою Семиліт...".

 

2(15) грудня:

„ЗАГУБЛЕНИЙ МНОЮ

ЧЛЕНСЬКИЙ КВИТОК

на 300 крб. під № 465, виданий Бериславським Товариством Взаємного Кредиту, прошу вважати недійсним.

За дорученням Князя Костянтина Костянтиновича Дадешкеліані -

Правління Бериславського Т-ва Взаємного Кредиту".

 

8(21) грудня:

„Згідно отриманих учора відомостей, стан озимих засівів у Качкарівській волості більш, ніж задовільний і значно краще, аніж у центральній частині повіту. Помітно навіть кущіння. Земля насичена вологою більш, ніж на 1/2 [?] арш. у глибину. Шляхи у повіті поки ще у задовільному стані і не затримують сполучення".

 

12(25) грудня:

„До Херсонської повітової земської управи, з нагоди війни з Японією, надійшли грошові пожертви, зібрані за підписними листами місцевого управління Червоного Хреста учителями й учительками земських шкіл:

... З кол. Клостердорф, 8 березня, 18 крб. 97 коп., - учит. Петровим...

З с. Тягинки, 22 березня, 41 крб. 02 коп., - учит. Бореймагорським...".

 


 

КОРЕСПОНДЕНЦІЇ ГАЗЕТИ
„ХЄРСОНСКІЄ ҐУБЄРНСКІЄ ВЄДОМОСТІ"

 

10(23) січня:

„Накази по Одеському поштово-телеграфному Округу

...Поштово-телеграфний чиновник V розряду Бериславської поштово-телеграфної контори Леонід Чепурін виключений із списків за прийняттям згідно жеребу у військову службу з 18 листопада 1903 року".

 

13(26) січня:

„Херсонське Повітове Поліційне Управління оголошує що бериславський міщанин Юдка Ісаакович Коганов заявив Херсонському Повітовому Поліційному Управлінню, що 13 жовтня 1903 року ним був загублений гаманець з 10 крб. 37 коп. і вексельний бланк на 200 крб., підписаний ним, Коганом, чому такий вважається недійсним".

 

16(29) лютого:

„Бериславський Міський Голова прохає вважати недійсним паспорт, загублений Бериславським міщанином Омеляном Семеновим Резніченком, виданий йому 24 січня 1900 року під № 48 терміном на один рік".

 

18 лютого (2 березня):

П.[ан] Міністр Землеробства і Державного Майна затвердив 21 цього Січня землероба Таврійської губернії князя Льва Сергійовича Ґоліцина і Предводителя Херсонської Губернської Земельної Управи графа В.В.Стенбок-Фермора у званні співробітників із завідування заснованої князем П.М.Трубецьким у його маєтку „Козацькому" Херсонського повіту практичної школи підвальних і виноградарських робітників".

 

23 лютого (7 березня):

„Рухомі патріотичними почуттями і бажаючи прийти на допомогу Уряду з нагоди війни з Японією, нижчепойменовані установи та товариства ухвалили асигнувати, міщанські громади:... Бериславське - на воєнні потреби - 500 крб. і на користь Червоного Хреста - 500 крб. ...".

 

14(27) квітня:

„Судовий пристав Херсонського Окружного Суду Л.І.Гржибовський оголошує, що... 27-го Травня 1904 року, о 10 год. ранку, у залі засідань Херсонського Окружного Суду, буде продаватися з прилюдних торгів одноповерховий будинок, критий залізом, з будівлями і дворовою землею, що знаходиться у міс. Бериславі, по Каховській вулиці, під № 353, що належить міщ.[анинові] Андрію Йосиповичу Лещенку, на задоволення претензії міщ. Антона Григоровича Чернявського у сумі 500 крб. з %% та з витратами по заставній, а також витрат по опису і призначенню цього маєтку у продаж, а оцінено у 400 крб., з якої суми почнуться торги. Усі папери та документи, що стосуються маєтку, який продається, відкриті для публіки у канцелярії Херсонського Окружного Суду".

 

30 квітня (13 травня):

„Бериславський міський голова оголошує про загублення паспорта Бериславським міщанином Михелем Вольфовичем Ципарським, виданого йому з Бериславського міщанського Управління 2 липня 1902 року під № 604, який вважати недійсним".

 

7(20) травня:

„Розпорядженням Тираспольського римо-католицького єпархіального Єпископа... вікарним експозитом у сел. Клостердорф, Херсонського повіту, призначений кол.[ишній] вікарний Тонкошкурівської церкви, Самарської губернії, свящ. Андрій Циммерман".

 

10(23) травня:

„Бериславський Міський Голова оголошує про недійсність паспортної книжки, загубленої Бериславським міщанином Ільком Малевичем Брускіним, виданої йому з Бериславського Міщанського Управління 10 листопада 1901 року № 984 терміном на п'ять років".

 

19 травня (1 червня):

„Листоноша Бериславської поштово-телеграфної контори Гнат Гуляр призначений наглядачем нижчого окладу з правами дійсної служби до Миколаївської поштово-телеграфної контори з 1 травня цього року".

 

11(24) червня:

„Пристав міс. Берислава, на підставі 1030 ст.[атті] ст.[атуту] цивільн.[ого] судоч.[инства] оголошує, що 12 червня 1904 року о 10 годині ранку буде продаватися з прилюдних торгів рухоме майно, що належить міщанину Григорію Черкашенову на задоволення стягнення на користь Йосипа Абрамовича Каневського у сумі 170 грн. 18 коп., що полягає у різних бакалійних, кравецьких та залізних товарах, оціненого у 183 крб. 50 коп. Продаж буде проведений у м.Бериславі, біля будинку Міської Управи".

 

23 червня (6 липня):

„Пристав міс. Берислава, на підставі 1030 ст.[атті] ст.[атуту] цивільн.[ого] судоч.[инства] оголошує, що 28 Червня 1904 р. о 10 годині ранку, буде продане з прилюдних торгів рухоме майно, що належить міщанину Копелю Ліхтману, описане на задоволення стягнення на користь міщанина Бориса Коржа, у сумі 515 крб., що полягає у різних меблях, одязі, борошні та інш. майні, оціненому у 401 крб. Продаж буде проведений у м. Бериславі у будинку Ліхтмана".

 

5(18) липня:

„Листоноша Бериславської поштово-телеграфної контори, Микола Вунтервальд призначений наглядачем нижчого окладу з правами дійсної служби до Воскресенської поштово-телеграфної контори, з 20 червня цього року"

 

23 липня (5 серпня):

„Судовий Пристав Херсонського Окружного Суду Колезький Асесор А.Ю.Шантирь, що мешкає у 2 частині м.Херсона, у будинку Рубченка, по Воронцовській вул., на підставі 1148 та 1149 ст. ст. цивіл. судоч., оголошує, що 30 Вересня 1904 р., о 10 год. ранку, у залі засідання Херсонського Окружного Суду буде продаватися з прилюдних торгів, удруге, одноповерховий, кам'яний, критий соломою будинок з будівлями та дворовою землею, якої у ширину по вулиці та у задах по 81/2 сажень, а у довжину - у глибину двору - 26 сажень, що знаходиться у міс. Бериславі, по Оврашковій вулиці, під № 255, що належить померлому міщанину Михайлу Тимофієву Семенову. Маєток цей у заставі не перебуває, а призначено на продаж на задоволення претензій Олімпіади Савинової Горбатової у сумі 588 крб. 94 коп. з % та Агафії Кабанкової, у сумі 811 крб. 67 коп., а також витрат по опису і призначенню маєтку у продаж, а оцінено у 150 крб., з якої суми почнуться торги.

Усі папери та документи, що стосуються маєтку, який продається, відкриті для публіки у 3-му столі канцелярії цивільного відділення Херсонського Окружного Суду".

 

1(14) вересня:

„Пристав міс. Берислава, Херсонського повіту оголошує про загублення у м.Бериславі 1 серпня ц.р. Бериславською міщанкою Вірою Степановою Максимовою наступних документів: 1) духовного заповіту, даного на її ім'я покійним чоловіком її Феодотом Івановим Максимовим у 1899 р., затвердженого того ж року Херсонським Окружним Судом, 2) прокатної розписки від імені сина її Михайла Максимова в отриманні від неї під час користування швацької машинку Зінгера, 3) розписки на 10 крб. виданої Михайлом Максимовим на її ім'я і 4) двох квитанцій Бериславської Міської Управи про оплату податку на суму 5 крб. 40 коп., які прохає вважати недійсними".

 

3(16) вересня:

„Пристав міс. Берислава, Херсонського повіту оголошує про загублення не відомо де Бериславським міщанином Шлемою Лазаревим Папером паспорта, виданого йому з Бериславської Міщанської Управи 7 травня 1902 р. за № 451, який прохає вважати недійсним".

 

9(22) вересня:

„Пристав міс. Берислава прохає вважати недійсним загублений 14 серпня 1904 р. у міс. Бериславі місцевим міщанином Родіоном Мануйленком векселя на 400 крб., учинений у Бериславського нотаря Давидова ним, Мануйленком, і Борисом Гайдаренком на ім'я Бериславського Міського Громадського Санжаровського Банку 15-го лютого терміном по 15 серпня 1904 р., який уже був викуплений".

 

„Список пожертв на потреби війни.

...З с. Одрадокам'янки, Козацького та інших: Товариство селян села Одрадо-Кам'янки 7 крб. 91 коп., І.Савченко 50 коп., Д.Бабич 50 коп., Від товариства сел.[ян] села Миколаївки 3 крб. 10 коп., Від товариства сел. села Буритки [мабуть, Бургунки] 2 крб. 6 коп., Від товариства сел. Ольгівки 6 крб., М.Тимофієнко 50 коп., Г.Огановський 25 коп., Д.Пожаров 20 коп., І.Тимофієнко 50 коп., Ю.Шенель 25 коп.".

 

29 вересня (12 жовтня):

„Бериславська Міська Управа цим оголошує, що у Присутствії її 1 Листопада ц.р. будуть проведені торги з узаконеним через три дні переторгом на віддання у орендне утримання коробочного з євреїв збору по міс. Бериславу на 4-х річчя з 1 січня 1903 р. по 1 січня 1907 р. Кондиції, на підставі яких будуть проводитися торги, бажаючі можуть розглядати у Міськ. Управі в усі присутствені дні".

12(25) листопада:

„Помічник Начальника Каховської поштово-телеграфної контори IV класу, Надзвичайний Радник Ольшевський, призначений Начальником Бериславської поштово-телеграфної контори V класу, з 11 жовтня цього року.

(Наказ по Міністерству Внутрішніх Справ, від 19 вересня 1904 р. за № 44)".

 

17(30) листопада:

„Листоноша Бериславської поштово-телеграфної контори, Олександр Курбач, призначений поштово-телеграфним чиновником VI р.[озряду] н.[ижчого] о.[кладу], по вільному найму, до штату В.-Лепатиської поштово-телеграфної контори з 1 листопада цього року".

 

19 листопада (2 грудня):

„Пристав м.Берислава розшукує господаря до уловленої 8-го липня цього року на річці Дніпро, поблизу м.Берислава, колоди соснового дерева, довжиною 4 саж., товщиною до кореня 6 вершків та до вершини 4 вершка, зазначка Р.Р., оціненої у 2 крб."

 

29 листопада (12 грудня):

„Херсонське Повітове по військовій повинності Присутствіє оголошує цим список осіб, що народилися до [мабуть, треба - з] 1-го жовтня 1882 року до 1 жовтня 1883 року, місця проживання і приписки яких не відомі і які підлягають призову у 1904 році.

...Кияненко Спиридон (без по батькові) син Бериславської міщ. Долгорученко Андрій Петров, Бериславського міщ. Борисенко Родіон, (без по батькові) син Бериславської міщ. Салісков Данило (без по батькові)... Шевченко Яків Корниліїв, син Бериславського міщ, Юшненко Павло Іоанів син Бериславського міщ. Кузніченко Іов Василів, син Бериславського міщ."

 

1(14) грудня:

„На військові потреби надійшли пожертви: від Качкарівського Волосного Попечительства - 100 крб. ..."

 

3(16) грудня:

„Бериславське Товариство Взаємного Кредиту прохає вважати недійсним членський квиток на 300 карбованців за № 465, загублений Князем Костянтином Костянтиновичем Дадешкеліані, виданий йому Бериславським Товариством Взаємного Кредиту".

 

10(23) грудня:

„ПРО РОЗШУК

Пристав м. Берислава розшукує господаря до шести лантухів жита, знайдених 29 Серпня поточного року на степу належному Товариству поселян кол. Клостердорф Старошведської волості, на яких лантухах є напис „Конторер 1904 р. Берислав.".

 

15(28) грудня:

Пристав м. Берислава розшукує господаря до уловленої у річці Дніпро 8 Серпня 1904 р. колоди 14-и арш. довжини, що має на одному кінці у діаметрі 8 вершк. і на іншому 41/2 вершка".

 

17(30) грудня:

„СПИСОК
осіб, яким у 6 день Грудня 1904 року
УСЕМИЛОСТИВО подаровані нагороди.

...Бериславському Міському Голові, купцю Георгію Сулим

Звання персонального почесного громадянина..."

 

29 грудня (11 січня 1905 р.):

„Судовий Пристав Херсонського Окружного Суду, колезький асесор А.Ю.Шантирь... оголошує, що 8-го Січня 1905 року, о 10 год. ранку, буде продаватися з прилюдних торгів рухоме майно, належне Єрухіму та Вульфу Фрейдіним, яке полягає у мануфактурних товарах і домашньому умеблюванні, на задоволення претензії Тобяша Гурлянда у сумі 10000 карбованців, оціненого у 5494 крб.

Продаж буде проводитися у сел. Качкарівці, Херсонського повіту".